FAQ


Jak się przygotować do makijażu?

Przed makijażem należy odpowiednio przygotować skórę twarzy. Jeżeli są problemy ze skórkami (co dotyczy najczęściej okolic nosa) to dzień wcześniej wskazany jest peeling enzymatyczny. W dniu wykonywania makijażu skóra twarzy powinna być oczyszczona wodą i np. żelem do mycia twarzy. Nie należy także aplikować jakiegokolwiek kremu, serum etc. Warto również zastanowić się nad ewentualnymi uczuleniami skórnymi na konkretne typy kosmetyków i przed wykonaniem makijażu poinformować o nich wizażystkę.

Na makijaż okolicznościowy dobrze jest zarezerwować sobie przynajmniej godzinę czasu. Makijaże do sesji trwają natomiast od godziny do dwóch - wszystko zależy od koncepcji oraz stopnia skomplikowania makijażu.

Gdzie wykonuję makijaż?

W przypadku sesji możliwy jest makijaż w plenerze (przy dobrej pogodzie i temperaturze bliskiej pokojowej). Z mojego doświadczenia wynika jednak, że najlepszy efekt uzyskuje się pracując w pomieszczeniu, na plener pozostawiajac tylko ewentualne poprawki.

Jakich kosmetyków używam?

Pracuję na kosmetykach znanych i lubianych przez wizażystów marek m.in. takch jak Revlon, Inglot, Kryolan, Paese, NYX, Estee Lauder, Makeup Atelier Paris, Stage Line, Artdeco, Glazel.

Czy wykonuję wizaż na zasadzie TFP?

Tak ale tylko w przypadku przemyślanych sesji w które zaangażowany będzie dobry zespół (fotograf, modelka, fryzjer, stylistka).

Jak nawiązać współpracę?

Zapraszam do kontaktu.